Kıdem Tazminatımızı Sonuna Kadar Savunacağız! El Uzatanlar Gider, Biz Kalacağız!

Kıdem tazminatı hakkımıza el konmasına karşı mücadele edeceğini açıklayan Türk-İş’in de DİSK’in de parti olarak yanındayız. Hak-İş konuşmak için kimden talimat bekliyor?

Hak-İş bu konuda sessiz kalırsa sırattan geçemez. Yöneticileri bunu iyi bilsin! İşçi sınıfı kendi hakları için, demokrasi ve özgürlük için kendi mücadele yöntemleriyle hareket eder. Biz parti olarak bulunduğumuz her yerde Türk-İş ve DİSK’le birlikte olacağız. Fabrikada, işyerinde, sokakta!
Bu konuda sözde işçi ve işveren sendikalarına seslenerek “Niye kendi aranızda bu işi çözmüyorsunuz?” diyen Recep Tayyip Erdoğan doğru söylemiyor. Sanki ortada sorun varmış da, o da tarafsız hakemlik yapacak. Sen hükümet olarak gölge etme başka ihsan istemez. Sen karışma biz patronlarla kozlarımızı paylaşırız. Sen karıştığında denge patronlar lehine bizim aleyhimize bozuluyor.

Recep Tayyip Erdoğan kıdem tazminatı hakkımızı unufak ederek hükümetine yeni fon yaratma derdinde.

Bu şekilde hem işçi kıdem tazminatı hakkını kaybedecek, hem de işçi istihdam etmek daha da pahalı hale gelecek, kayıtlı istihdam daha da azalacak.

Sen istihdama kalkan olacaksan ücretler üzerindeki vergi yükünü kaldır, asgari ücretten vergi alma!

İstihdama kalkan olacaksan sendikalaşma, toplu sözleşme, grev hakkının önünde engel çıkarma.

Patronlara kıdem tazminatı ödememe yolunu açacak belirli süreli sözleşmeye hiçbir yaş grubu için geçit verme.

Tekrar ediyoruz:
KIDEM TAZMİNATIMIZI
SENDİKALARIMIZLA BİRLİKTE SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ!

BU KONUDA HÜKÜMETLE YA DA “YETKİLİLERLE” MASAYA OTURACAK, BİLİM KURULLARINA KATILACAK HİÇBİR KONFEDERASYON BİZDEN DEĞİLDİR!

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir