Milis Kuvvetler!

Ahmet Dursun *

FETÖ elebaşı bir sohbetinde diyor ki “Günümüzde kılıçla, topla, tüfekle cihat dönemi sona ermiş, kalemle cihat dönemi başlamıştır.” “Yani bizlerin okullar bitirip, iyi makamlara gelmemiz gerek. Savcı olacağız, hakim olacağız, memur olacağız, siyasete gireceğiz, müslümanlık için mücadelemize buralardan devam edeceğiz” diye ekliyor!

Nitekim 2016 yılına kadar bu amaçları doğrultusunda bayağı yol kat ettiler. KPSS sorularını hazırlayarak veya çalarak kamuya yerleştiler. Mülakatlarda yer alarak polis teşkilatına, YAŞ kararlarına etki ederek askerimizin içine sızıp, yollarına çıkanları ihraç ettirdiler. Siyasete girerek istedikleri kişileri özel yetkilerle donattılar, devletin ihalelerini kendilerine destek olan şirketlere verdiler…

FETÖ kalemle mücadelenin yeterli gelmediğine kanaat getirmiş olacak ki darbe yapmaya kalkıştı. 15 Temmuz 2016 iktidar partisine iktidarın pek de öyle kendi ellerinde olmadığını gösterdi… Devletin birçok kilit kurumunu hainlere teslim ettiğini geç anlayanlar panikle “Kuva-yi Milliye” ruhuna sarıldılar.

Halkın iradesi söz konusu vatan olunca bir oldu, birlik oldu, darbe girişimi başarısız oldu.

15 Temmuz’da iktidar ve gücün bir yanılgıdan ibaret olduğunu anlayanlar tedirgin oldular. Biraz da paniğe kapıldılar. Bu tedirginlik ve panikle bir gün iktidar ve gücün tamamen, başka bir kişi veya grubun eline geçme ihtimaline karşı kendine yakın gözüken dernek ve grupların silahlanmasını teşvik etmeye başladılar. Üstelik televizyon kanallarına çıkıp ellerinde komşularının da olduğu ölüm listelerini gösterenlere, iktidarı öyle kolay bırakmayacaklarını, silahla sokaklara ineceklerini açıkça dile getirenlere de sessiz kalındı. 15 Temmuz’da kaybolan 106 bin silahın kime, nereye gittiği hâlâ gizemini korurken, son 2 yılda da 8 milyon kişinin silahlandığı tahmin ediliyor.

Bir tek Cübbeli Ahmet Hoca bu kontrolsüz silahlanmayı yüksek sesle dile getirdi. Sonunda devlet bu konuda bilgisine de başvurdu. Cübbeli Ahmet Hoca daha sonra ifadesiyle alakalı şu tespitte bulunuyor: “Anlattıklarımın hiçbirine şaşırmadılar!”

Şaşırmadılar çünkü biliyorlar!

Kendi “milis” güçlerini oluşturmak için görmezden gelinen, silahlanan her dernek bir gün bize yeni bir FETÖ olarak geri dönecektir…

* İKEP İstanbul İl Başkan Yardımcısı

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir