Bölünürsek Yok Oluruz!

İhsan Tecik **

Bu ülkede mesele ülkeyi yönetmek olunca işçiler her zaman göz ardı edilmiştir.  İşçi sınıfının çokluğu sadece seçimlerde oy istenirken hatırlanmış ancak işçiler yönetenler belirlenirken görülmemiştir.

Ülkenin çoğu emeğiyle geçinmeye çalışır ancak emeğiyle geçinenler sadece seçimden seçime hatırlanırlar. İşçilerin oylarını gasp etmek için de türlü türlü laf cambazlıkları, siyaset yalanları devreye sokulur.  Emekçiler sürekli olarak kendilerine gösterilen hedeflere koşarlar ancak bir türlü iktidar olamazlar.

İşçilerin gerçek meselelerinin duyulmaması için seçimden seçime vaatler verilir ama vaatlerin neredeyse hiçbiri gerçekleşmez. İşçiler adına siyaset yapanlar seçimden sonra kurdukları süslü cümleleri unuturlar. İşçiler ise bir sonraki seçimde oy kaynağı olarak kenarda bekletilirler, işçilerin gerçek gündemi olmayan meselelerle meşgul edilirler, siyaset dolandırıcılarının gündem ettiği meselelerle…

Atasözü şöyle der: ”Tok açın halinden anlamaz.”

Bize, bizim halimizden anlayacak ve bizi dolandırmayacak bir işçi iktidarı lazım. Bu iktidarı oluşturmak için özne olmamız ve taşın altına elimizi koymamız gerekiyor. Bütün işçileri ve emek dostlarını da bu taşı beraberce kaldırmaya davet ediyoruz.

Birlikten kuvvet doğar. “Bölüşürsek Tok Oluruz, Bölünürsek Yok Oluruz.”

* İşçinin Kendi Partisi merkezi bülteni Paydos’un Mart 2022 tarihli 1. sayısında yayınlanmıştır.

** İKEP İstanbul İl Başkanı

Bu Yazıyı Paylaş:

Bölünürsek Yok Oluruz!” hakkında 1 yorum

  1. yazı güzelde iktidar olmak iktidar anlayışı iktidara geldiğinde iktidar seni teslim alır sen iktidarı aldığın da oysaki iktidar seni teslim almış olur tabanda komünün yoksa meclislerin yoksa söz yetki kararları sen alamıyorsun demektir ortaklaşmacı yereli komünleri meclisleri oluşturmamışsan sağlığı güvenliği eğitim yerelde değilse sana …cav sayın bşknım not il bşknı ilce bşknı vesaire bu anlayış sistemin önerdikleridir onu aşabilmeyi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir