PROVOKASYONLAR İŞÇİLERİN BİRLİĞİYLE ENGELLENİR!

HDP Genel Merkezi önünde gerçekleştirilen operasyon, hem mekân hem de zamanlama açısından açık bir provokasyondur.

Uzun süredir Diyarbekir’de yürütülen faaliyetin bir anda Türkiye’nin başkentine taşınması ve bunun tam da seçim işaretlerinin öne çıktığı bir dönemde öne çıkması manidardır. Özellikle hükumetin bazı kamuoyu seçim anketlerinde belirgin oy kaybına uğradığı bir zamanda meydana gelmesi, olayın başka bir hesap barındırdığının açık bir kanıtıdır.

İKEP olarak bu provokasyonu şiddetle protesto ediyoruz!

Bununla birlikte Ramazan Bayramı’nda sosyal medyaya düşen görüntüler üzerine öne çıkan göçmen meselesinin de kışkırtıcı ve ırkçı politikalarla gündeme gelmesinin, HDP binası önünde yaşananlarla eş zamanlı olması oldukça dikkat çekicidir.

Hükumetin ve ırkçı siyasetlerin nasiplendiği bu provokasyon ortamında, ülkedeki iç barışın ve birlikteliğin, ancak işçi sınıfının ve demokratik kamuoyunun ortak gayretiyle sağlanabileceğini düşünüyoruz. Kaosa hizmet eden olası hamlelerin önlenmesi de ancak öncelikle işçi örgütlerinin öne çıkmalarıyla mümkündür.

Başta işçi konfederasyonları olmak üzere bütün işçi örgütlerimiz hükumete ve ırkçı siyasetlere hizmet eden bu provokasyon atmosferinde üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmelidir. Kirli hesapları boşa düşürmek sınıfın birliği mücadelesinin bir gereğidir.

YAŞASIN İŞÇİLERİN BİRLİĞİ, YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

İşçinin Kendi Partisi

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir