SAVAŞA VE SÖMÜRÜYE KARŞI BİR İŞÇİ ENTERNASYONALİ İÇİN TOPLANTIYA DAVET!

Pandemiden önce Hindistan’ın Mumbai kentinde, içinde Partimiz temsilcilerinin de yer aldığı “Savaşa, Sömürüye ve Taşeron Çalışmaya Karşı Bir Dünya İşçi Partisi” çağrısının yapıldığı dünya çapında katılımlı bir konferans yapılmıştı. Gene o toplantıda bir “Uluslararası İşçi Komitesi” de seçilmişti. 50’nin üzerinde ülkeden delegelerin katılımıyla gerçekleşen bu konferansta yer alan parti ve örgütlerin ortak özelliği işçi sınıfının dünya çapında bağımsız örgütlenmesini savunmalarıydı. İşçi sınıfın dünya çapında patronlardan, onların devletlerinden ve hükümetlerinden bağımsız örgütlenmesini savunan ve birçok konuda birbirlerinden farklı ideolojik anlayışlara sahip olan bu yapılar ve yenileri 29-30 Ekim tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te bir araya gelecekler. İKEP olarak bu konferansa ülkeden ve bölgeden katılmak isteyecek bütün parti ve örgütlerle temasa geçmeye ve “Uluslararası İşçi Komitesi” ile bağlantılarını kurmaya hazır olduğumuzu bildiririz.

Öte yandan bu Konferansın hemen öncesinde gene Paris’te bir “Uluslararası Kadın Emekçiler Konferansı’nın da gerçekleştirileceğini ve buna katılım koşullarının diğer konferansla aynı prosedüre tabi olduğunu belirtiriz.

İşçinin Kendi Partisi (İKEP)

Bu çağrıyı ve daveti aşağıda belirtilen 57 farklı ülkeden bileşenler yapmaktadır:

ABD, Afganistan, Almanya, Avustralya, Azanya/Güney Afrika, Bangladeş, Belarus, Belçika, Benin, Brezilya, Burkina Faso, Burundi, Cezayir, Çekya, Çin, Endonezya, Fas, Fildişi Sahili, Filistin, Filipinler, Fransa, Gana, Guatemala, Haiti, Hindistan, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Kolombiya, Kongo, Kore, Lüksemburg, Macaristan, Mali, Meksika, Mısır, Nijerya, Norveç, Pakistan, Peru, Polonya, Portekiz, Porto Riko, Romanya, Ruanda, Rusya, Senegal, Sırbistan, Togo, Tunus, Türkiye, Zimbabve

İletişim için: owcparis2022@gmail.com

* Bu yazı İKEP merkezi bülteni Paydos’un Ağustos 2022 tarihli 6. sayısında yayınlanmıştır.

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir