EMPERYALİSTLER ORTADOĞUDAN ELLERİNİZİ ÇEKİN!

11 Aralık Pazar günü saat 13.00’te Beyazıt Meydanı’nda “Savaşa Son! Sömürüye Son! Ortadoğu’da Askeri Müdahalelere Hayır! Rusya Çekilsin! NATO Lağvedilsin!” mottosuyla bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz. Çağrı metnimiz:

EMPERYALİSTLER ORTADOĞUDAN ELLERİNİZİ ÇEKİN!

Ortadoğu Ortadoğu halklarınındır. Yeraltı ve yerüstü zenginlikleri onlarındır, emperyalist ülkelerin petrol şirketlerinin değil.

Bölgede savaşan bütün devletlerin orduları kendi ülkelerine dönsün. Dünyanın en kadim medeniyetlerinin beşiği olan Ortadoğu’yu özgür bırakın.

Emperyalist devletler için hedef her şeyden daha fazla kâr elde etmek, bu kârı sürdürüp koruyabilmek için de nüfuz alanları yaratmak ve askerî üsler kurmaktır. Bu devletler Irak’ta ve Suriye’de yüzlerce askerî üs kurmuş durumdalar. Etraftaki küçük kapitalist ülkelerin patron hükümetleri de onlara öykünüp pastadan pay kapmak istiyor. Mesele güvenlik meselesi değil. Kimseyi kandırmayın. Ukrayna’da olsun, Irak ve Suriye’de olsun atılan bütün bombaların parası işçi ve emekçilerin hızla arttırılan vergilerinden çıkıyor. Bu da bizi hep daha fazla yoksullaştırıyor, hep daha çok ölmeye ve öldürmeye sevk ediyor.

Savaşlara hayır! Ama sömürüye son vermeden savaşlar bitmeyecek.

SAVAŞA SON, SÖMÜRÜYE SON!

YAŞASIN İŞÇİLERİN BİRLİĞİ, HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir