Sakarya’da seçimden izlenimler…

Merhabalar…

14 Mayıs seçimi Sakarya’da seçim nasıl geçti? Bunu sizlere biraz aktarmak istedim.

Şehirde muhalif olmanın zorlukları çok. İlçede oturduğum için bu daha da bir zorluk demek.

Seçim günü yakin arkadaşlarımın tepkilerinde, seçim akşamı konuştuklarımızda ve sonrasında seçim günü sandıklar açıklanmaya başlandiginda daha da net görmeye başladığım, beni ürküten, geleceğimizi tehlikeye atacak, hatta eğer önüne geçemessek çocuklarımizinda karşısına çıkacak bir ırkçılık ve ötekileştiren bir üslupla karşılaştım.

En yakın arkadaşlarımızın da ağzında dolaşan terörist-dinsiz-hain gibi sözlerle muhalifsen burda yaşayamassın mantığı hâkimdi….

Bu ötekileştiren, kendinden başka kimseye yaşama ve siyaset yapma hakkı tanımayan düşünce tarzı maalesef aşılması zor bir durum gibi karşımızda duruyor.

Büyük şehirlerde rahatlıkla tartıştığın basit konuları çok güvendiğin sayısı biri-ikiyi geçmiyen arkadaşınla konuştugun ama eyleme dökemedigin bir birliktelik oluyor.

Bence adalet ve hak talep eden, her türlü sömürü ve talana karşı kendini sorumlu gören herkes için öncelikle bu görünmeyen ama aslında var olan ülkemizdeki duvarları yıkmak lazım. Bu yeri geliyor Kürt sorunu oluyor, yeri geliyor emek mücadelesi ya da ve mülteci sorunu oluyor.

Yarınlarımız için bu kutuplaştirici siyaset üreten iktidarlardan kurtulacak bir iradeyi oluşturmak lazım.

Sakarya’dan bir işçi

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir