Olağanüstü Genel Kurulumuzda yeni görev dağılımımızı yaptık

İşçinin Kendi Partisi (İKEP) olağanüstü genel kurulunu 11 Haziran 2023 Pazar günü Ankara’da gerçekleştirdik.

Yeni dönem için eksiklerimizi ve yapmamız gerekenleri tartıştığımız genel kurulumuzda bir görev devri yaparak Ankara’dan Sevim Kaçmaz arkadaşımızı yeni Genel Başkanımız olarak oybirliğiyle belirledik.

1963 Sivas Şarkışla doğumlu Sevim Kaçmaz partimizin İşçi Kardeşliği Partisi (İKP) adıyla 2006 yılında gerçekleşen kuruluşundan bu yana partimizde MYK üyesi olarak görev yapmış ve partimize büyük emeği geçmiş olan bir arkadaşımız. Kaçmaz Ankara Çankaya lisesinde 2. sınıftan ayrıldı. 17 yaşından itibaren tekstil sektöründe 5 yıl, sektörel bir dergide 5 yıl, bir inşaat firmasında ihale sorumlusu olarak ve son olarak da bir enerji firmasında temizlik işçisi olarak çalıştı. 2019 yılında emekli oldu. Evli ve iki çocuk annesi.

İşçinin Kendi Partisinin yeni döneminde Sevim Kaçmaz arkadaşımıza üstlendiği görevinde başarılar diliyoruz.

İKEP olarak işçi sınıfının içindeki herhangi bir ideolojik, politik eğilimin partisi olmayı değil, patronlardan ve devletten bağımsız olarak mücadele etmek isteyen her türlü sınıf içi eğilimi demokratik temelde bir araya getirerek bağımsız, birleşik, çoğulcu ve demokratik bir işçi sınıfı partisini inşa etmeyi savunuyoruz.

Amacımız ise Türkiye’de ve dünyada her türlü sömürüye son verecek işçi-yoksul köylü hükümetlerinin kurulmasını sağlayarak bir işçi iktidarına ulaşmaktır.

İŞÇİNİN KENDİ PARTİSİ

Bu Yazıyı Paylaş:

Olağanüstü Genel Kurulumuzda yeni görev dağılımımızı yaptık” hakkında 1 yorum

  1. başarılar diliyorum işçilerin kendi partisi genel bşknına ve İKEP topluluğuna

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir