FRANSA’DA SAVAŞA KARŞI ORTAK MÜCADELE!

İKEP’in Fransa’daki kardeş Partisi POID’in bütün işçi örgütlerine yaptığı ‘Savaşa karşı birleşik mücadele’ çağrısına EMEP’in Fransa’daki kardeş örgütü PCOF’den ve başka işçi örgütlerinden olumlu cevaplar gelmeye başladı.

POID’in Savaşa Karşı Fransa’nın tüm işçi örgütlerine birlikte mücadele çağrısından:

“Partilerimiz ve örgütlerimiz arasındaki tahlil ve yöneliş farklılıklarını korumakla birlikte, bize öyle geliyor ki, işçi ve demokratik kamuoyunun en mükemmel geleneklerine uygun olarak bu kanlı ve tehlikeli gidişatı durdurabilmek için birlikte hareket etmemiz mümkün ve zorunludur. Yani İşçi İttifakı bir zorunluluktur.”

POID’in Fransa için yaptığı bu çağrıya ülkedeki işçi örgütlerinden olumlu yanıtlar gelmeye başladı.

İlk olarak, FKP’nin yıllardır sürdürdüğü sınıf işbirlikçi politikalardan rahatsız olduğu için ondan kopmuş olduğunu ifade eden ve geleneksel KP çizgisindeki Fransa Komünist Yenidendoğuş Kutbu ( PRCF) POID’in çağrısına olumlu cevap verip birlikte bir toplantıya hazır olduğunu bildirdi.

İkinci olarak, Enver Hoca çizgisinde ve Türkiye’deki Emek Partisi’nin Fransa’daki kardeş örgütü olan Fransa İşçilerinin Komünist Partisi (PCOF) de POID’in çağrısına olumlu cevap vererek politik temas önerisinde bulundu.

Son olarak Avrupa Sol Partisi çizgisindeki ekolojist eğilimli Sol Parti (PG) de davet çağrısına icabet edeceğini bildirdi.

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir