İŞÇİNİN KENDİ PARTİSİ (İKEP) 31 Mart Seçimlerinde “AKINTIYA KARŞI MÜCADELE” Çağrısı Yapıyor!


Çorlu’da Bağımsız İşçi Aday Metin ALGÜL’ü!
EMEP’in Mücadeleden Gelen İşçi Adaylarını!
Bölgede ve İstanbul Esenyurt’ta Kayyumlara karşı DEM Adaylarını DESTEKLE!

Partimiz 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerini bir tür “selamete ulaşma” ya da “felakete sürüklenme” olarak telakki etmiyor. Felakete yürüyüş senaryosu ardına kadar şaibeli 14-28 Mayıs seçimleriyle zaten fazlasıyla devreye sokulmuş durumda.

Bugün “Akıntıya Karşı Durmak” günlerindeyiz. Ama burada da sağlam durulmak zorunda, aksi takdirde sel sularında sürüklenmek işten bile değil. Tutunacağımız dallar, şimdilik zayıf gibi gözükse de işçi sınıfı, yoksul köylüler ve diğer ezilenlerdir. Evet, işçiler kendi kurtuluşları için önlerinde hakiki bir çözüm önerisi göremedikleri için esas olarak büyük patron ve devlet partilerini-üstelik onların en milliyetçi ve muhafazakarlarını- ”kerhen” destekliyorlar. Şimdilik aralarından çok azı önlerinde uzanan felaketin farkındalar. Ama ancak onların dirençli mücadelesi akıntının yarın çok daha büyük bir güçle tersine dönmesine imkan verebilir.

İKEP olarak bu seçimlerde Çorlu’da bağımsız işçi aday Metin ALGÜL’e oy verilmesi çağrısı yapıyoruz. Bu çağrı, seçilmesi halinde Metin ALGÜL arkadaşımızın herşeyi düzelteceği, Çorlu’da işçi sınıfının, yoksul köylülüğün, gençlerin, kadınların ve emeklilerin sorunlarını çözebileceği manasına gelmeyecek şüphesiz. Çünkü bunların çözümünün ancak işçi sınıfı ve müttefiklerinin kendi mücadeleleri ve kendi hükümetleriyle gerçekleşebileceğini biliyoruz. Patron partilerinin arkasına dizilerek politikaya katıldığını sanmanın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa kürek çekerek akıntıya kapılmak olduğunu da çok iyi biliyoruz.

EMEP’in İşçi Adaylarına Oy Verelim!

Birçok seçim bölgesinde başta EMEP’in mücadele içindeki işçi adayları olmak üzere sınıfın bağımsızlığını savunan diğer işçi adaylara oy verilmesi İKEP’in birleşik cephe anlayışının mantıki bir sonucudur.

Kayyumlara Karşı DEM Adaylarını Destekleyelim!

Geçen seçimlerde DEM’in kazandığı bütün Belediye Başkanlıklarına AKP/MHP hükümeti tarafından kayyum atanmasının yanı sıra, halkın oylarıyla seçilenler de hapse atıldılar. Bu demokrasi düşmanı politikalara karşı DEM Partinin İstanbul Esenyurt ve bölgedeki kayyum atanmış bütün illerde desteklenmesi de İKEP’in “mazlumların ittifakı” politikasının bir ifadesidir.

İŞÇİNİN KENDİ PARTİSİ

Bu Yazıyı Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir